כאשר אנו הולכים ברחוב, או רוצים לצאת לשבת בחצר הבית שלנו, אנחנו צריכים שיהיה שם משהו לשבת עליו כדי שנוכל ליהנות מהנוף או ממזג האוויר. בשנים האחרונות הפך המוצר “ספסל” לריהוט מושלם על תקן של ספסל גינה לחצר או לבית, וזה מעבר לכך שהספסלים הללו מוצבים דרך קבע בגינות ציבוריות, פארקים ובמקומות שונים זמינים לשימוש לציבור הרחב.

כאשר רוצים לבחור ספסל לגינה הביתית וכאשר רשות בוחרת ספסל לרחוב או לגינות הציבוריות שלה יש הבדל גדול.

ספסל גינה לבית פרטי יכול להיות ספסל גינה מעץ, אבל כאשר עיריות או רשויות, קניונים ועוד מזמינים ספסלים, הם חייבים להיות ספסל גינה מתכת או ספסל גינה ברזל ויש לזה סיבות הקשורות בוונדליזם.

ספסל גינה מתכת – בכל פארק ציבורי

לכתת רגליים זה לא דבר קל, זה מכאיב. כמעט בכל פארק ציבורי היום יש ספסל גינה מתכת אשר מזמין את ציבור המבקרים לשבת ולנוח בזמן טיול בפארק. גם כאשר מסתובבים בתוך מקום ממוזג, עדיין מתעייפים ולכן, כל מקום ציבורי היום בוחר להציב במקומות מסוימים ספסלים לשירות הציבור.

גם כאשר אנו הולכים ברחוב, אנו מייחלים לשבת רגע באיזה שהוא מקום כי ההליכה מעייפת, במיוחד אם מדובר בימים חמים. לכן הצבת ספסל גינה מתכת בגינה או בפארק ליד הבית או ברחוב, זו מתנה שיש לברך אליה.

אמנם ספסל עץ נראה יותר מעוצב ובעל מראה כפרי, אבל השיקול בבחירת ספסל גינה מתכת הוא משום שיש כאלה שאינם שומרים על הרכוש הציבורי, ואחרי כמה חודשים אפשר לראות ספסלי עץ שרופים. כן יש כאלה שעושים מהספסלים מדורה בל”ג בעומר, או לחלופין ספסלים שבורים ומוזנחים. הפתרון: ספסלי מתכת.

ספסל גינה ברזל – הכי חזק

גם אם אתם רוצים לרכוש ספסל נוח לחצר הפרטית שלכם, מוטב שתרכשו ספסל גינה ברזל. בדרך כלל גם ריהוט הישיבה בחצר חייב להיות כזה שמחזיק מעמד בכל מזג אוויר, ולכן הספסל הזה מומלץ. בדרך כלל הוא עשוי מברזל מגולוון כדי שיוכל לעמוד במזג אוויר חורפי, ולא יעלה קורוזיה או יחליד. כך תוכלו לשמור על הספסל לאורך שנים, ולהשקיע בו בדיוק כמו שמשקעים בספה או וילונות לבית.

יש היום ספסלי גינה מברזל חזקים ויציבים, שיכולים להחזיק מעמד לא רק בכל מזג אוויר אלא גם מול וונדליזם שזה שיקול ראשון בבחירת ספסלי גינה, כאשר מדובר בספסלים העומדים לרשות הציבור. אסור לסמוך על כך שהם ישמרו עליהם, כי לא תמיד זה קורה, כאשר הם מברזל, הם שומרים על עצמם וקשה להרוס אותם. ברזל זה לא עץ, זהו חומר גלם חזק ויציב.

עשוי לעניין אותך גם: הצללה לגינה | גדרות לגינה | שולחן פיקניק | עמודי מחסום

חזרה אל הדס ריהוט רחוב

המאמר בשיתוף https://www.on-engineering.co.il

[wonderplugin_gallery id=”1″]