איזה ריהוט גן מומלץ לשלב מתחת לפרגולה?

בית עם גינה פרטית הוא חלום שמשותף לרבים מאיתנו. כולנו חולמים על לפסוע מסלון הבית דרך דלת הזזה זכוכית לעבר גינת החלומות שלנו. בשנים האחרונות לא מעט ישראלים גם הגשימו אותו, ובעצם התקדמו לשלב הבא: תכנון עיצוב הגינה כך שתספק מקסימום נחת. הוספת פרגולה היא צעד מתבקש בזכות התרומה שלה גם לאסתטיות של המרחב וגם לאפשרויות השימוש בו לאורך כל שעות היממה בימים החמים – ואחרי שמסמנים V גם על פתרון ההצללה המרשים השלב הבא הוא בחירת ריהוט גן.

האם אתם מתכוונים לארח ארוחות בגינה?

על-מנת למצוא את ריהוט הגן האופטימלי לשילוב עם הפרגולה, קודם כל כדאי לאפיין במדויק את הצרכים. השאלה הראשונה היא מהי בעצם מטרת הגינה – האם אתם מתכוונים לקיים ארוחות שונות בגינה? ואם כן, האם צפויים להשתתף בהם מספר גדול של אורחים או שאולי הן מיועדות רק לבני הבית?

אם אכן הפרגולה אמורה לאפשר ארוחות נעימות ומהנות בגינה, הריהוט הנדרש הוא שולחן אוכל וכיסאות. דלת יוקרתית יכולה גם היא להשרות אווירה על האורחים ועל בני הבית. בנוסף ככל שאתם אוהבים יותר לארח אירועים בגינה וצפויים להגיע אליכם יותר אנשים לכל ארוחה, כך חשוב לבחור שולחן גדול יותר וגם מספר הכיסאות באופן טבעי יהיה גדול יותר. עוד אופציה היא שולחן פיקניק או שולחן עגול נפתח בממדים המתאימים.

אם לעומת זאת אתם מתכננים להשתמש בשטח שמתחת לפרגולה בעיקר להתרגעות בגינה, אפשר לוותר על שולחן האוכל הגדול ובמקומו לקנות מערכת ישיבה מפנקת.

עץ או אלומיניום

כפי שישנן גם פרגולות עץ לגינה או למרפסת וגם כאלה שעשויות מאלומיניום, גם את ריהוט הגן אפשר לבסס על שני חומרי הגלם הפופולריים, וישנן גם האופציות של הפלסטיק והראטן.

מתחת לפרגולת עץ מומלץ לשבץ רהיטי עץ – שולחן פיקניק ישתלב באופן מושלם למשל ותוכלו גם לשלב אקססוריז לשולחן, ובכל מקרה חשוב לוודא שמדובר ברהיטים שעשויים מעץ שמתאים לתנאי מזג האוויר הישראליים (כפי שעבור פרגולות ישראל היא מדינה מאתגרת למדי, כך גם ריהוט הגינה חייב להיות איכותי ועמיד).

ריהוט ראטן לעומת זאת זקוק לצל, ולכן חשוב לוודא שהפרגולה אכן מגנה עליו באופן מלא לאורך כל שעות השמש. רהיטים עם שלדת מתכת נהנים מחוסן רב וגם ממשקל קל והם יכולים להשתלב היטב מתחת לפרגולה מאלומיניום.

מהי צורת הפרגולה?

עוד דגש חשוב בבחירת ריהוט יוקרתי לגן לשילוב עם פרגולות אלומיניום או עץ הוא צורתו של פתרון ההצללה. כמובן שמומלץ לתכנן מראש את הגינה, כך שתוכלו לבחור את הרהיטים היפים ביותר מבחינתכם מבלי שהם יחרגו משטחה של הפרגולה כך שתוכלו להימצא בצל בכל פעם שאתם רוצים לבלות בחצר.

באופן עקרוני פרגולות מוארכות מאפשרות הצבת שולחן ארוך ואילו לפרגולה בעלת מבנה ריבועי מתאים שולחן עגול.

מחיר

אי אפשר להתעלם מסוגיית המחיר – בדיוק כפי שהשאלה כמה עולה בניית פרגולה משפיעה על בחירת פתרון ההצללה. יחד עם זאת מומלץ לתת משקל גדול יותר לאיכות, ולא להתפשר עליה, שכן ריהוט גן, גם אם הוא מוגן על-ידי פרגולה, חשוף לפגעי מזג אוויר שונים ואם אתם רוצים ליהנות מהגינה במשך שנים רבות כל רהיט חייב להיות עמיד.

פוסטים נוספים שאולי יענינו אותך

סככות צל

דמיינו רחוב עירוני סואן ביום קיץ שמשי, השמש קופחת בעוצמה, שולחת גלי חום לכל עבר. בתנאים כאלה, מציאת הפוגה מהשמש הופכת להכרח לכל מי שנמצא

קרא עוד »
ספסל מתכת
ספסל מתכת

אם אתם מחפשים ריהוט רחוב, בדגש על ספסלים, הפתרון הטוב ביותר הוא ספסל מתכת. ספסל כזה יאפשר לכם להנות מפתרון ישיבה שגם יחזיק מעמד הרבה

קרא עוד »

[wonderplugin_gallery id=”1″]

077-9976937