דק לחנות עסקים

מהו ריהוט רחוב ? לכאורה צירוף המילים יכול להיראות מוזר ולא הגיוני, אך הכוונה היא לדברים רבים שאנו רואים בחיי היום יום שלנו. ריהוט רחוב כולל למשל גני שעשועים, פינות ישיבה, ספסלים, מתקני כושר ציבוריים שמותקנים בפארקים השונים, שולחנות של קרן קיימת לישראל, ביתנים שונים, פרגולות, תחנות הסעה ועוד. את כל הפריטים האלו אנו רואים מדי יום, ואף משתמשים בהם בצורה שגרתית, אך לרוב אנו לא חושבים עליהם.
אם בעבר ריהוט רחוב היה מסתכם בריהוט פשוט ושימושי, לא מעוצב ולא חדשני, הרי שכיום המצב שונה לגמרי. בעבר היינו רואים ספסלי עץ פשוטים בצבע חום ברחובות השונים. כיום נמצא גם אותם, כיוון שהם נוחים ושימושיים, אך נמצא גם ספסלים מעוצבים יותר, ספסלים שמיועדים ליושב אחד וממוקמים בזוגות- ספסל מול ספסל, פינות ישיבה רחבות יותר ועוד. הערים מלאות באותם פריטי ריהוט רחוב, ואנשים רבים משתמשים בהם על בסיס יום יומי.
ישנן כמה חברות שמייצרות רהיטי רחוב שונים, ומעצבים רבים שוקדים על עיצובם. רהיטי רחוב צריכים להיות שימושיים ופרקטיים, אך כיום מבינים גם את החשיבות שבעיצובם, ולכן משקיעים גם בכך מחשבה וכמובן כסף. כמו כן, בלימודי העיצוב השונים נוכל לראות מעצבים שבוחרים לנסות ולעצב ריהוט רחוב מעוצב במיוחד, וחלק מהפרויקטים האלו אף יוצאים לפועל ועוברים לייצור המוני.
בתחום הספסלים, לדוגמה, נמצא מגוון רחב של מוצרים: ספסלים מעץ עם משענת, על בסיס יציקת בטון חזקה אך מעוצבת, כך שהספסל חזק ועמיד. סוג נוסף הוא ספסל ללא משענת גב, ספסלים עם רגליים מעוגלות שאותן מחברים ישירות למרצפות. כיום נמצא גם ספסלים משולבי אלומיניום, למראה מודרני אך גם פשוט ונקי. סוג נפוץ נוסף הם ספסלים עשויים פח מעוגל ומחורר, ספסלים צרים המיועדים לגני שעשועים, ועוד סוגים נוספים של ספסלים.
רהיטי רחוב צריכים להיות עמידים מאוד, להיות עשויים מחומרים חזקים שלא נסדקים או נשברים בקלות, ולעמוד בשימוש יום יומי ואף בניסיונות לוונדליזם. יש לקחת בחשבון שבמרבית המקרים אין זה ריאלי לייצר את הרהיט מחומר שזקוק לטיפול תקופתי, או שיש צורך בהשגחה מסוימת. כמו כן, על הרהיט להיות בטוח לשימוש של אנשים מבוגרים וילדים, לא לכלול פינות חדות או אלמנטים שיכולים להתפרק ולפגוע באנשים או לגרום לרהיט להתמוטט. כך לדוגמה הברגים צריכים להיות מהודקים חזק מאוד, כך שאי אפשר יהיה לפרקם.
פריטים חשובים נוספים שנכללים בקטגוריית ריהוט רחוב, הם האשפתונים. לרוב נמצא אשפתונים ברחובות רבים, ואלו פחים שיש להם שימוש רב. על האשפתונים להיות גדולים מספיק כדי שפח סטנדרטי שבו משתמשות רוב העיריות ייכנס אליו בקלות, אפשרות כלשהי לנעילה, כדאי שתהיה לו אפשרות לסגירה אטומה כך שבעלי חיים לא יוכלו לפתוח את הפח, ומראה נעים שישתלב ברחוב ככל האפשר. ישנם כמה דגמי פחים נפוצים ונוחים, ואותם נראה ברוב יישובי הארץ.
 

 
פרגולה בפארק
יקואל מנחם 11, א.ת. בת ים מיקוד5959067       טל: 03-9605556      פקס: 03-9605557           office@hadas-rihut.com             
לייבסיטי - בניית אתרים